Сьогодні, 16 листопада, голова райдержадміністрації Володимир Скалій у режимі відеоконференції провів щотижневу оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств та організацій.
Розпочав засідання керівник району з приємного, а саме з вітання працівників районного інклюзивно-ресурсного центру з професійним святом – Міжнародним днем логопеда, яке щорічно відзначається 14 листопада, а також усіх тих, хто має відношення до сільськогосподарського виробництва, у зв’язку з відзначенням цієї неділі Дня працівників сільського господарства України. Крім того, привітав із професійним святом - Днем працівників радіо, телебачення та зв’язку редактора ТРК «Новини Крижопілля» Світлану Чепіль.
Після цього очільник району традиційно перейшов до розгляду найбільш важливого питання, а саме щодо ситуації з поширення коронавірусної інфекції в країні, області та районі, а також щодо рішення уряду про перехід від адаптивного карантину до «карантину вихідного дня».
«Згідно рішення Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 р.» на всій території України тепер діють єдині карантинні обмеження, зокрема, заборонено проведення будь-яких масових заходів за участю більш як 20 осіб, перебування у громадських місцях без засобів індивідуального захисту. Також посилено відповідальність за порушення цих карантинних вимог, а саме відтепер поліція має право стягувати штраф на місці вчинення адміністративного правопорушення. Тому усіх закликаю та повторюю щодо необхідності продовження дотримання протиепідемічних заходів, які вкрай необхідні для збереження здоров’я кожного» - наголосив Володими Скалій.
З інформації директорки КНП «Крижопільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Лесі Килімник, на амбулаторному лікуванні у сімейних лікарів знаходяться 4 особи з лабораторно-підтвердженим діагнозом COVID-19. За останній тиждень сімейними лікарями на облік взято 36 осіб з пневмонією, 85 осіб з ГРВІ, з них 19 дітей. Пунктом невідкладної медичної допомоги за вихідні прийнято 21 особу, з них 15 осіб з бронхітом і пневмонією та 1 особу з ГРВІ. За тиждень мобільною бригадою відібрано 48 зразків біологічних матеріалів для дослідження методом ПЛР та використано 9 експрес тестів. Також посадовиця зауважила, що для зручності пацієнтів з сільської місцевості частину закуплених експрес тестів передано лікарським амбулаторіям, а саме Соколівській, Гарячківській, Городківській та Жабокрицькій.
Про ситуацію з госпіталізацією хворих інформував директор КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» Тарас Кубаль. Зокрема він повідомив, що на стаціонарному лікуванні в ОЛІЛ перебуває 44 пацієнта з діагнозом пневмонія, у тому числі 10 осіб з лабораторно-підтвердженим діагнозом COVID-19. 15 важких хворих знаходяться на кисневій терапії. Серед підтверджених хворих на коронавірусну інфекцію 6 жителів інших районів області. Окрім того, під підозрою на коронавірус інші 34 особи.
«У п’ятницю керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації видано розпорядження про визначення ще п’яти додаткових лікарень Вінницької області, які прийматимуть на лікування хворих з підозрою або з підтвердженим діагнозом на коронавірусну хворобу. Разом з тим, цим розпорядженням збільшено ліжкофонд опорних лікарень, які вже здійснюють госпіталізацію хворих з COVID-19. Так, Крижопільська ОЛІЛ отримала планове завдання до 25 листопада перепрофілювати додатково ще 40 ліжок, таким чином за нашою лікарнею передбачено 100 ковідних ліжок, з них централізованою подачею кисню повинні бути забезпечені 80%. Наразі це є надзвичайно складним завданням для нашої лікарні, однак, враховуючи додатковий розподіл коштів в якості субвенції місцевим бюджетам для забезпечення киснем опорних лікарень, питання проведення кисневих магістралей та придбання кисневої станції у визначений термін буде вирішено» - доповнив виступаючого Володимир Скалій.
Переходячи до розгляду наступних питань, голова райдержадміністрації доповів про ситуацію з наповненням районного бюджету, виконання якого з початку року складає 85,4%, недобір трохи більше 14 млн. грн. Зведений бюджет району виконується на 90,3%.
Як повідомив начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентин Пастушенко заборгованості по захищених статтях, в тому числі по заробітній платі не має. Недовиконання плану надходжень за місяць очікується в межах 1 млн грн.
«Враховуючи таку ситуацію, яка навряд чи покращиться до кінця року, ми продовжуємо працювати в режимі максимальної економії та обмеження», - зазначив Володимир Скалій.
Начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації Валерій Пацай доповів щодо завершення будівельних та оздоблювальних робіт на Городківській лікарській амбулаторії та щодо підготовки документів для введення його в експлуатацію. Також поінформував про хід роботи з реалізації проекту «Капітальний ремонт водопропускної споруди на км 9+092 автомобільної дороги загального користування місцевого значення С-02-09-04 Петрунівка – Суха Долина в межах Вінницької області».
Щодо підготовки автомобільних доріг до зимового утримання повідомив, що наразі дорожньо-ремонтним пунктом філії Томашпільській райавтодор проводиться ямковий ремонт доріг державного значення.
«За вихідні завершено напрямок від с.Жабокрич до Тростянецького району, сьогодні працюють у напрямку до Томашпільского району і наступний – напрямок до Ямпільського району» - зазначив Валерій Пацай.
Доповідаючи про використання субвенції, передбаченої на Нову українську школу, начальник відділу освіти райдержадміністрації Валерій Кушнір повідомив про проведену закупівлю необхідних канцтоварів, вчительських столів та ноутбуків, які очікуються до цієї середи.
Завершуючи нараду, голова райдержадміністрації надав керівникам структурних підрозділів доручення за відповідними напрямками роботи.