Олексій Гончарук: Освічений та здоровий українець - це фундамент, основа нашої економіки

Освічений та здоровий українець - це фундамент, основа нашої економіки. Про це сказав Олексій Гончарук. 

«Основа стратегії Уряду — це інвестувати ресурси у людський капітал. І потрібно починати з двох важливих речей: це освіта та медицина. Все дуже просто: освічена людина знає що і як робити, а у здорової людини є сили й енергія це робити», — сказав Олексій Гончарук. 

Для цього створено 887 опорних шкіл, оновлено 20 000 перших класів НУШ. Відкрито 52 навчальних центрів для профосвіти. Також запущений пілотний проєкт МОН у Вінниці, Одесі та Сумах, який передбачає фінансування закладів профосвіти коштом обласних бюджетів.

З 1 квітня стартує друга ланка медичної реформи: українці отримають безоплатний гарантований пакет медпослуг —  запрацює Програма медичних гарантій.

«Ми готові до реформи, яка відбудеться 1 квітня. Ми маємо по кожній області чіткий план того, як має перетворюватися медична система. Наразі МОЗ і Національна служба здоров’я працюють з регіонами для своєчасного старту другої ланки медичної реформи», —  додав Олексій Гончарук. 

Програма медичних гарантій містить первинну допомогу, екстрену, амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар, стаціонарну, паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом),  медичну реабілітацію,  медичну допомогу у зв'язку з пологами та реімбурсацію лікарських засобів (програма «Доступні ліки»). 

Окрім цього, Прем’єр-міністр наголосив, що пріоритет його команди — надати соціальну підтримку всім, хто її потребує. 

«В 2020 році ми збільшили на 806,3 млн грн допомогу одиноким пенсіонерам, котрі досягли 80-річного віку і потребують стороннього догляду. Це початок, рух від самої вразливої категорії до інших, які потребують допомоги», — сказав Олексій Гончарук. 

Він додав, що одним з напрямків роботи Уряду є реформування радянської інтернатної системи. 

За 4 роки Кабінет Міністрів планує вдвічі зменшимо кількість інтернатів в Україні та кількість дітей в них. До цього також на 30% збільшено грошове забезпечення батьків вихователів та прийомних батьків.

«Діти - це наше майбутнє. І ми маємо зробити абсолютно все залежне від нас, щоб всі вони виховувались у сім'ях та мали все необхідне», — додав Прем’єр-міністр. 

Також рішенням Уряду збільшено соціально допомогу для дітей-сиріт та дітей з інвалідністю. У 2020 році зросте розмір допомоги на одну людину: на понад 1000 грн/міс (з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів) для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; на понад 3000 грн/міс (з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів) для дітей з інвалідністю, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.

Він додав, що за останні пів року спільними зусиллями Уряду, зокрема, вдалось зменшити платіжки на опалення для людей до 30%,

«Це завжди було одним з найважливіших питань, які українці ставили перед владою. І я можу сказати, що ми - перший Уряд, який дійсно зменшив платіжку для людей», — сказав Глава Уряду. 

Він пояснив, що багато років ціна на газ в Україні була не прозорою та не ринковою, тому сума в платіжках для населення тільки зростала. 

Завдяки проведенню в рекордно швидкі строки анбандлінгу Нафтогазу та підписаному новому транзитному договору, впроваджена прозора модель формування ринкової ціни на газ. 

Наразі 143 міста здійснили перерахунок у 21 області. Зменшення платіжки за грудень – не було разовою акцією. Зараз Уряд працює над тим, щоб у січні та у лютому тенденція на зменшення платіжок продовжувалася. 

«Наше завдання, щоб сума в платіжках була максимально низькою за підсумками усієї зими. Але вже в будь-якому разі вона буде істотно нижчою, ніж минулої зими», — сказав Глава Уряду. 

 

Announcements of events

"Гаряча лінія" голови Крижопільської РДА                          Володимира Скалія для звернень громадян
тел.: (04340) 2 14 63
e-mail:  krz_zvern@vin.gov.ua
Графік роботи:
понеділок-четвер: 08-00 - 17-15
п'ятниця: 08-00 - 16-00

Архів новин

March 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Статистика відвідувань

Articles View Hits
1255251
 

© Крижопільська районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

смт Крижопіль, вул. Героїв України 61 Тел. (04340) 2 14 63, Тел.факс (04340) 2 27 95, email: rda_kryzh@vin.gov.ua

  • More