Сьогодні відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю. Його було засновано 14 жовтня 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН.
«Будувати краще: до інклюзивного, доступного і сталого світу після COVID-19» – це тема Міжнародного дня людей з інвалідністю у 2020 році.
Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства.
Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, пише wikipedia.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа “Десятиліттям людей з інвалідністю”.
На своїй 47-й сесії у 1992-му році Генеральна Асамблея ООН в спеціальній резолюції № A/RES/47/3 проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу. 3 грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Цілі цього Дня були виражені окремою резолюцією № A/RES/47/88, прийнятої на тій же сесії. Заходи, до яких в цей День закликає всі країни ця шановна міжнародна організація, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства. Це не складно. Це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість.
Україна взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання низки пільг, конституційно гарантувала на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Було розроблено комплекс законів, які регулюють більшість аспектів життя людей із інвалідністю. Зокрема: «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали — внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про психіатричну допомогу» та інші нормативно-правові документи.
На території Крижопільської та Городківської територіальних громад проживає 886 людей з інвалідністю. І всі вони потребують до себе підвищеної уваги. Ліки, пільги на медичне обслуговування, пенсії і допомога, спеціально облаштований транспорт – це все потрібно людині з особливими потребами.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації надаються послуги з забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, серед яких: крісла колісні, протезно-ортопедичні вироби, протези молочної залози, палиці, милиці, сидіння для ванни, східці для ванни, ортези, корсети та інші засоби. Загалом з початку року осіб з інвалідністю забезпечено 321 одиницею технічних засобів реабілітації на загальну суму 1187,1 тис. грн. Також люди з інвалідністю забезпечуються відповідно медичних висновків в порядку черговості санаторно-курортними путівками.
Відповідно Районної цільової програми по наданню допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які проживають на території району та за необхідності отримують програмний гемодіаліз 5 особам з інвалідністю виплачено кошти у розмірі 266,0 тис. грн.
На виконання Районної програми підтримки дітей з інвалідністю на період до 2020 року, затвердженої рішенням № 630 23 сесії районної ради 7 скликання від 30 жовтня 2018 року, у зв’язку з проведенням в районі заходів щодо відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю адресну грошову допомогу надано 107 дітям з інвалідністю у розмірі 350 гривень кожному на загальну суму 37450 грн.
Крім того, люди з інвалідністю щомісячно отримують державну соціальну допомогу або пенсію по інвалідності.
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації