Міжнародний день сімей (International Day of Families), що відзначається щорічно 15 травня, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.
Сім’я – невід’ємний елемент соціальної структури суспільства, один з головних осередків відтворення населення, що є складовою частиною здоров’я всієї нації і має стратегічне значення для розвитку суспільства.
Сім’я завжди посідала важливе місце. Рівень стійкості сімейних зв’язків – один із суттєвих соціальних факторів, що позитивно впливає на збереження здоров’я, формування демографічного потенціалу та виховання майбутніх поколінь.
Тож проведення Дня сім’ї, який святкують 15 травня, підвищує статус сім’ї та сприяє кращому розумінні її потреб. Міцна родина, віра в Бога, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу, а дружна сім’я є головною складовою частиною життя та успішності кожної людини.
Важливою складовою благополуччя і збереження родини є репродуктивне здоров’я подружньої пари.
Репродуктивне здоров’я є найважливішою частиною загального здоров’я, займає центральне місце в розвитку людини, підтримує відтворення, передачу спадкових якостей, стосується особистих і в найбільшій мірі цінних аспектів життя.
Репродуктивне здоров’я дає можливість мати здорових нащадків, вільно приймати рішення відносно доцільності, часу та частоти народження дітей, мати доступ до відповідної інформації та послуг, вести безпечне статеве життя, яке приносить задоволення. Планування сім’ї знижує потреби в небезпечних абортах. Деякі методи планування сім]ї попереджають зараження ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом.
Всесвітня організація охорони здоров’я, формуючи для країн – учасниць задачі на 21 сторіччя, приділила особливу увагу підтримці здоров’я молоді, кращій її підготовці до виконання своїх обов’язків. Молодь має оволодіти найкращими життєвими навичками, використовувати їх в подальшому для підтримки свого здоров’я, відтворення здорового покоління. Для досягнення цього молода людина повинна знати основи здорового способу життя, опанувати культуру планування сім’ї, статевих відносин. Частота вагітності у дівчаток-підлітків повинна знизитись до мінімуму.
В Україні створено умови для народження здорових дітей, але майбутні батьки мають пам’ятати, що у значній мірі здоров’я їхньої дитини залежить саме від них.
Подружня пара, що планує вагітність, має замислитись про підготовку до вагітності, так звану пре концепційну підготовку.
Це стосується своєчасної відмови від шкідливих звичок, алкоголю, змін в харчуванні: насичення організму вітамінами та мікроелементами, захисту від так званих TORCH – інфекцій ( токсоплазмозу, червінки, цитомегавірусу, герпесу), які б могли загрожувати майбутній дитині.
Подружня пара, що планує вагітність, має обстежитись ще до настання вагітності.