Тема насильства сьогодні одна з найбільш запитуваних в пошукових інтернет-системах. Це тема, яка несе страх, сором, відчай. На жаль, вирішувати цю проблему не так просто, оскільки жертви, що потерпають від насильства в сім’ї настільки емоційно скуті і залякані, що «виносити сміття з хати» вони просто бояться.
Тема насильства сьогодні одна з найбільш запитуваних в пошукових інтернет-системах. Це тема, яка несе страх, сором, відчай. На жаль, вирішувати цю проблему не так просто, оскільки жертви, що потерпають від насильства в сім’ї настільки емоційно скуті і залякані, що «виносити сміття з хати» вони просто бояться. Таких випадків дуже багато і перш за все, що повинна зробити постраждала особа - перестати вважати це нормою і звернутись по допомогу.
З 7 січня 2018 року набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) для боротьби з цим негативним явищем. Під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного, або економічного насильства, а також погроз вчинення таких діянь.
У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням) до органів поліції за місцем проживання (перебування), до управління соціального захисту населення райдержадміністрації, до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки і піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі - діти), установ охорони здоров’я. Аби отримати захист, достатньо звернутись до будь-якого з цих органів, адже існує чітка координація та налагоджена співпраця між усіма суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання домашньому насильству.
З ініціативи Департаменту соціальної політики Вінницької облдержадміністрації в області діє безоплатна телефонна «Лінія довіри» 0 800 75 04 75. В рамках проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» в області працюють 4 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги української фундації громадського здоров’я, які створено на базі Вінницького обласного, Барського, Гайсинського та Могилів-Подільського районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (телефон найближчої до нас мобільної бригади 095 819 10 54). В бригаді постійно працює 2 соціальних працівника та психолог. В нашому районі за цим номером телефону можна отримати кваліфіковану допомогу та консультацію психолога. З 31 травня 2018 року у Вінниці створено притулок для тимчасового (до 3-х місяців) перебування жінок, жінок з дітьми та дівчат, які пережили домашнє насильство. Притулок є безпечним місцем, де жінки можуть отримати необхідну психологічну, соціальну, правову підтримку для відновлення власних внутрішніх ресурсів та прийняття рішень щодо подальшого життя. Притулок розрахований на перебування 14 жінок і 6 дітей (т. 067 382 87 45).
Постраждалі мають право одразу або в подальшому звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника, за подання таких заяв до суду — судовий збір не сплачується.
До того ж жертви насильства мають право користуватися безоплатними послугами юристів Бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що працює за адресою смт Крижопіль, вул.Соборна,20.